Szkoła Tańca Astra - w Koszalinie - Nauczymy tańczyć każdego

Szkoła Tańca Astra w Koszalinie - logo

Szkoła Tańca Astra istnieje od 1992 roku. Prowadzimy kursy tańca dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Obecnie mieści się w budynku przy ul. Piastowskiej 21 w Koszalinie. W naszej ofercie znajdują się lekcje indywidualne w tym także lekcje dla par młodych.

Nauczymy Ciebie tańczyć walca, cha-cha-cha, sambę,
disco fox, flamenco, salsę, tango i wiele innych...

• Pierwszy taniec Pary Mołodej
  • Kursy tańca dla dorosłych
  • Lekcje dla par młodych
  • Afro-Latino Solo Mix
Szkoła Tańca Astra w Koszalinie naucza od 1992 roku
Zapraszamy wszystkich sympatyków tańca do naszej nowej siedziby przy ul. Piastowskiej 21 w Koszalinie... więcej >>

Szkoła Tańca Astra w Koszalinie istnieje od 1992 roku.

Zespół nauczycieli Szkoły Tańca Astra

Zajęcia tańca towarzyskiego, kursy tańca, lekcje indywidualne

Zdjęcie Marlena Krawczyk

Urodzona... artystka... w 1962 r„ w uroczym Chełmnie. Mieszkanka Koszalina od 1964 r. Absolwentka Liceum Ekonomicznego w Koszalinie. Ukończyła Państwowe Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie (specjalność: taniec towarzyski). Posiada kwalifikacje i dyplomy zawodowe w dziedzinie tańca towarzyskiego wydane przez uznane w świecie Królewskie Towarzystwo Nauczycieli Tańca (ISTD) w Londynie. Jest również członkiem tego towarzystwa od 1999 r.

Wciąż poszukuje nowych wyzwań i rozwija się w myśl tezy o nieustającej potrzebie poszerzania wiedzy i osiągania coraz wyższych poziomów umiejętności, zwłaszcza w sferze tańca. Kontynuatorka koszalińskich tradycji tanecznych Stanisława Olka i jego uczennica.

Założycielka i właścicielka Klubu i Szkoły Tańca „Astra" w Koszalinie od 1992 r. Początkowo instruktor tańca w Wojewódzkim Domu Kultury, Miejskim Ośrodku Kultury, Centrum Rozrywki „Na Pięterku".

Następnie z Glerii Emka, gdzie szkoła tańca miała przez kilka lat swą siedzibę, ponownie przeniosła się do Centrum Rozrywki „Na Pięterku" KSM „Przylesie", gdzie obecnie mieści się siedziba szkoły.

Koordynatorka i organizatorka Ogólnopolskich i Międzynarodowych Turniejów Tańca w Koszalinie pod patronatem prezydenta miasta z udziałem wielu znanych telewizyjnych osobowości: Zygmunta Chajzera czy Krzysztofa Ibisza. Trenerka i choreografka młodzieżowej formacji tanecznej w stylu latynoamerykańskim, która zdobyła wicemistrzostwo Polski. Nauczyciel tańca par turniejowych, wielokrotnych zdobywców tytułu mistrza okręgu zachodniopomorskiego, wychowawca posiadaczy najwyższej sportowej klasy tanecznej „S".

Wielokrotnie nagradzana za swoje działania przez prezydenta miasta Koszalina, wcześniej przez wojewodę koszalińskiego. Laureatka konkursu Naczelnej Organizacji Technicznej pod patronatem ministra gospodarki i marszałka województwa zachodniopomorskiego Usługa Roku 2010 za organizację turniejów i prezentacji tanecznych oraz naukę tańca. Popularyzatorka nowych na terenie Koszalina form tanecznych, zwłaszcza flamenco.

W swojej szkole wypromowała hasło Nauczymy tańczyć każdego, które sprawdza się dobrze w każdej grupie wiekowej - od przedszkolaka do seniora.

W ramach szeroko zakrojonej działalności szkoła współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Politechnice Koszalińskiej.

Jej pasją są dalekie i egzotyczne podróże, w czasie których ma możliwość podziwiania kultury tanecznej innych narodów. Ulubieni wykonawcy to między innymi Sade Adu, Simply Red, Gipsy Kings, Jamiroquai.

Jej motto: Wszystkie zdarzenia nie są przypadkowe, mają sens, który musimy dobrze odczytać. Mimo wszystko wszechświat nam sprzyja.

• Sławomir Krawczyk

Dyplomowani nauczyciele ISTD (Imperial Society of Teachers of Dancing).

ZUMBA fitness

• Aleksandra Krawczyk

Taniec orientalny i Bollywood

• Joanna Maculewicz